יידיש כמשמרת את השפה הגרמנית בלשון בני ובנות אשכנז.

צריך לחשוב על כך שגם עשיו וגם ישמעאל אינם עברים, למרות שגם עשיו וגם ישמעאל מזרע אברהם. מאברהם יש עמים רבים שאינם עברים.

.

נקודה למחשבה:

בעת הזאת שאינה עת גלות מהארץ, היידיש למעשה עושה הפוך, היא משמרת את הגרמנית בקרב הבאים מגרמניא.

.

בקרב גרמנים העברית ביידיש שימרה את העברית.

בקרב עברים היידיש משמרת את הגרמנית.

.

שאתה לומד יידיש בעת הזאת, אתה לומד גרמנית, כי עברית אתה כבר יודע.

.

“ייִדִישׁ או אִידִית (גם אִידִישׁ; כנראה קיצור של ייִדיש-דײַטש – “יהודית-גרמנית“) היא שפה יהודית השייכת למשפחת השפות הגרמאניות אך נכתבת באותיות האלפבית העברי. בימי הביניים נקראה לרוב עברי-טייטש או לשון אשכנז, ולמן תקופת ההשכלה ז’רגון. רוב אוצר המילים היידי הוא ממקורות גרמאניים, בין 20% ל-30% אחוז מהמילים הן ממקורות עבריים וארמיים, והנותר ממקורות סלאביים ורומאניים.” WIKIPEDIA.

.

“התזה של כצנלסון בספר זה הייתה כי בישראל שוכנים שני עמים נפרדים, “האשכנזים” ו”הספרדים“, כאשר האשכנזים הם העליונים והספרדים נחותים. לדבריו, האשכנזים הם היהודים האמיתיים, והשפה שהמדינה צריכה לאמץ היא שפתם, היידיש, שעל הספרדים ללמוד אותה כדי להתעלות.” באדיבות WIKIPEDIA.

.

ברור לכולנו שלעדה  שחושבת שהעם השכן לארץ בה הם גרים הוא נחות, אין יכולת לעשות שלום עמו. אפשר לראות שעם הגרמנים, הפולנים והאוסטרים שהאשכנזים מחשיבים כעליונים הם הגיעו מהר מאוד לשלום לאחר המלחמה.

.

בשורה התחתונה האשכנזים שהבדילו עצמם מעימנו וכינו אותנו בשמות גנאי, כמו מרוקאי סכין, ונחותים בגלל מוצא הגלות בלבנון, סוריא, מצרים , עיראק, אלג’יר טוניס, לוב מרוקו, למעשה מעידים שהם חושבים שהעמים המזרח תיכונים נחותים ובהתאמה, הם חושבים שהנאצים עליונים ומאצילים על עצמם את העליונות שהם מחשיבים לפולנים גרמנים ואוסטרים בגלל שהם היו בגלות בארצם.

אם הגרמנים ידעו שהאשכנזים חושבים שהם עליונים על יוצאי גלות מזרח התיכון בגלל שהם היו תושבים בגרמניא, זאת תהיה בדיחה גדולה מאוד בגרמניא.

.

ושוב האשכנזים שדורשים את זכות השיבה לארופה, צריכים לאשר את זכות השיבה לפלסטינאים.

האשכנזים ששורפים בתי תפילה של מוסלמים ונוצרים לא יכולים להתלונן ששורפים לתורמים להם בתי תפילה באמריקה. האשכנזים שדורשים זכויות של תושבים באמריקה לא יכולים לדרוש את גירוש גרי הצדק מישראל.

.

מנהיגי ישראל האנטישמים (ישמעאל הוא מזרע שם) לא יכולים להתלוננן על גזענות כלפיהם.

כשאתה אומר- RAUS ARABEN תסתום את הפה שלך שיאמרו לך- RAUS JUDEN.

אני אומרת למתנחלים ההומואים של דרוקמן ומוטי אלון – RAUS EDOMEN:

כִּי מִגֶּפֶן סְדֹם גַּפְנָם וּמִשַּׁדְמֹת עֲמֹרָה עֲנָבֵמוֹ עִנְּבֵי רוֹשׁ אַשְׁכְּלֹת מְרֹרֹת לָמוֹ: חֲמַת תַּנִּינִם יֵינָם וְרֹאשׁ פְּתָנִים אַכְזָר: הֲלֹא הוּא כָּמֻס עִמָּדִי חָתוּם בְּאוֹצְרֹתָי: לִי נָקָם וְשִׁלֵּם לְעֵת תָּמוּט רַגְלָם כִּי קָרוֹב יוֹם אֵידָם וְחָשׁ עֲתִדֹת לָמוֹ: דברים.

.