מספר מונית.

נקודה למחשבה.

למה מספר למונית עולה כל כך הרבה כסף.

מה הבעיה שנהג ישלם ישירות למדינה ולא ל”מעאכרים”..

נהג מונית משלם 1700 שקל לחודש להשכיר מספר מונית..

לא יותר עדיף שהנהגים ישלמו את האגרה למדינה ישירות.. משהו כמו 200 שקל בחודש.. המחיר היקר שהמדינה דורשת למעשה מקיים את הסחר בתחום הזה על ידי בעלי אינטרסים עיסקיים. זאת הדרך שהמדינה נתנה מגרשים בתחום זה. כמו שהיא נתנה מגרשים לקבלני כח אדם שהעובדים משלמים מס לקבלן כח האדם ולא למדינה.

אני לא רואה הגיון שהמדינה מוכרת מספרים לבעלי הון שמתעשרים מהדבר..

צריך לבדוק בני אדם שיש להם יותר מחמישה מספרים.

מחיר מספר למונית  כ- 245,000 ארבע מספרים כ- 1,000,000

1700*4

תשואה חודשית למליון שקל השקעה:

כ- 6800 שקל..

השקעה של כ- 2.5 מליון שקל  תניב כ – 17000 שקל לחודש למשקיעים.

מהתשואות הגבוהות בשוק למשקיעים. יותר מנדל”ן.

ברור לכל ששחקנים משקיעים לא יכנסו לתחום. שחקנים שומרים לא להכנס ל”שטח בנוי” לא להם.. בדיוק כמו שמשקיעים מתחום המוניות לא יכנסו להשקעה ב”תחום בנוי” שלא בתחום המוניות..

“שמור לי ואשמור לך”..

ברור לכל שהתנאי למספר מונית מיוחד שדורשת המדינה, מקיים את הצורך לקנות מספר או להשכיר מספר. המחיר הגבוה למספר מונית מייצר מצב שאדם לא עשיר יעדיף לקנות אוטו למונית ולהשכיר מספר, או להשקיע את הכסף בסכום ראשוני למשכנתא.  כשהמדינה מקיימת את התנאי היא למעשה מקיימת את השוק, יוצרת את השוק. התשואה על מספר מונית גבוהה כמעט פי 3 מתשואה על נדל”ן.

אני טוענת שהמדינה יצרה שוק פרוץ ולכן חלה עליה החובה להטיל פיקוח מחירים.

אם המדינה תשווה את התשואה על מספר מונית לתשואת נדל”ן, אז המחיר על שכירות מספר מונית צריך להיות משהו כמו 500-700 שקל לחודש. וזאת כשידוע לנו שהתשואה על נדל”ן בישראל היא מהגבוהות בעולם. כך שהתשואה ההגונה צריכה להיות הכי הרבה 200 שקל לחודש.

אני טוענת שאגרת רישוי מונית צריכה לכלול בתוכה את מחיר המספר כמו כל רכב בארץ, ואולי אפילו פחות כדי לעזור לעסקים קטנים. מונית היא עסק קטן ומשכך אני טוענת שכדי לעזור לנהגי מוניות כעסק קטן יש לתת מספר ללא תוספת תשלום בעת חידוש רשיון רכב וגם לגבות פחות כסף בעבור רישוי רכבים המיועדים למוניות. אולי עם ההקלות העסק יהיה מאוד משתלם ליחידים, שהנהגים הם בעלי המונית והמספר. כך יהיו פחות שכירים בשוק המוניות והנהגים שהיו שכירים  ויהיו לעצמאים- ירויחו יותר.

אותו הדבר לגבי עצמאים יחידים ששוכרים מספר.

בעת הזאת שיש את ה- GET TEXI , אז הנהגים לא תלויים בתחנות כדי להשיג לקוחות, הבנתי מנהג מונית שמאז GET TEXI הם יכולים להשיג עבודה כשווים בשוק ולא צריכים את הפוליטיקה בתחנות שמפעיליהן יודעים לתעל לטובת אנשיהם הקרובים.

ברור לכל ששר הכלכלה צריך לעשות כמה רגולציות בתחום המוניות.

לנוכח הרווחים הגבוהים על הדלק ומס הבלו..

אני טוענת שבהתאם, המדינה צריכה לעשות רגולציא בה היא מורידה את מס הבלו לנהגי מוניות.  שפועלים כיחידים עצמאים בשוק בעלי 1-3 מוניות.

וזאת כדי לעזור לעסקים קטנים בתחום המוניות.

.