רדיו זמן השלום- מוסיקה רוסית- פרומו שני- rachmaninoff.


.
.Rachmaninoff – Piano Concerto 2 in C Minor- intro
אני לא אוהבת עירבובים מוסיקלים, מהבחינה הזאת אני חושבת שהבדלות במוסיקה של בין עמי העולם הם היצע של הרבה מאוד סוגי יופי.
אחת הדוגמאות הטובות להמחיש את כוונתי, זאת המוסיקה של העם הרוסי, מצורף לדף התוכנית שני סרטי יוטיוב של מוסיקה רוסית שימחישו את כוונתי בענין סוג היופי שמציע העם הרוסי. בסרטון הראשון רואים הרקדה ברחוב, כמו ריקודי העם בחוף הים בתל אביב, במוסקווה.  והתזמורת מנגנת את הוואלס של shustakovich  והעם הרוסי רוקד וזה יפה כל כך הואלס הזה שהם רוקדים, מלא בחן.. תארו לכם עכשיו שבא די ג'יי ומערבב את הואלס של העם הרוסי עם טראנס .. הלך הריקוד.. וזה לא נעים..טראנס לחוד וואלס לחוד..
אותו הדבר עם השיר של סלאם עלי חים משה בא מישהו ושם ברקע של שירתו של חים משה מוסיקת ליווי יוונית, מה קורה לרקדן, יש קונפליקט.. מוסיקת הליווי כופה על הרקדן צעדים יוונים מדודים והשירה של חיים משה מבקשת לנענע את האגן..  ואני אוהבת  לרקוד יוונית מי שמכיר אותי יודע שאני אוהבת מוסיקה יוונית, אבל אתם יודעים, אנחנו המזרח תיכוניות מאוד אוהבות לנענע את האגן..וכשחים משה שר את סלאם עלי ברקע יווני זה לא עושה טוב בנשמה.
נקשיב לרחמינינוב, לטעמי הוא עארס כמו צ'ייקובסקי.. ואני אוהבת עארסים..מה זאת אומרת עארס, הוא פוגע בול בלב. הוא נותן נשיקה על ההתחלה, לא צריך לחכות לנשיקה עד סוף הסרט. זאת יצירה של אדם שפותח את הדלת ואומר- הנני כאן!
.Rachmaninoff – Piano Concerto 2 in C Minor

.

.
שיהיה המשך שבוע טוב,
מרדיו זמן השלום.
.

Write a Comment