האדום האדום הזה..

וַיֹּאמֶר עֵשָׂו אֶל-יַעֲקֹב, הַלְעִיטֵנִי נָא מִן-הָאָדֹם הָאָדֹם הַזֶּה–כִּי עָיֵף, אָנֹכִי; עַל-כֵּן קָרָא-שְׁמוֹ, אֱדוֹם.  וַיֹּאמֶר, יַעֲקֹב:  מִכְרָה כַיּוֹם אֶת-בְּכֹרָתְךָ, לִי.  וַיֹּאמֶר עֵשָׂו, הִנֵּה אָנֹכִי הוֹלֵךְ לָמוּת; וְלָמָּה-זֶּה לִי, בְּכֹרָה.  וַיֹּאמֶר יַעֲקֹב, הִשָּׁבְעָה לִּי כַּיּוֹם, וַיִּשָּׁבַע, לוֹ; וַיִּמְכֹּר אֶת-בְּכֹרָתוֹ, לְיַעֲקֹב. וְיַעֲקֹב נָתַן לְעֵשָׂו, לֶחֶם וּנְזִיד עֲדָשִׁים, וַיֹּאכַל וַיֵּשְׁתְּ, וַיָּקָם וַיֵּלַךְ; וַיִּבֶז עֵשָׂו, אֶת-הַבְּכֹרָה.

אז למה הייתה את הארוחה האחרונה של ישוע, בארוחה ניתן לשחזר את הדרך בו איבד עשיו את ברכתו כשמכר אותה תמורת נזיד עדשים. עוד דרך לגעילה.

הרבה פעמים אנו רואים נשות עשירים אדומות השפתות..(כתקשרנו לנערותיך) שמתעסקות ב- "פילנטרופיא" יש את המילה פיל, למלא.אחד הסמלים שלהם הוא פיל- שואב עם האף אתם יודעים שמשם שם יהוה רוח באדם. הכוונה למלא ביה. שהצמידו למילה פילנטרופיא. אתם יודעים תרומות מזון- אכלתא מניא למימר ככתוב באונקלוס שמקיימות את פעולת החילוף , חילוף  מאדם עני שסביר להניח לא חטא, לאדם עשיר, אתם יודעים שעושה "תיספורת" פה ושם.

מהתורה ניתן ללמוד על פעולות שגרמו לתוצאה כזאת או אחרת. לא משנה לאיזו מטרה, ארוחה יכולה לשמש כמעשה המרת גורל.

200 שקל זה גם אדום.

צריך לקחת בחשבון שבאחרית הימים זה לא תופס.

בעת התוהו ובוהו של לפני וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, זה לא תופס.

וזאת למה.

וַיֹּאמֶר, יַעֲקֹב:  מִכְרָה כַיּוֹם אֶת-בְּכֹרָתְךָ, לִי.

וַיֹּאמֶר עֵשָׂו, הִנֵּה אָנֹכִי הוֹלֵךְ לָמוּת; וְלָמָּה-זֶּה לִי, בְּכֹרָה.  וַיֹּאמֶר יַעֲקֹב, הִשָּׁבְעָה לִּי כַּיּוֹם, וַיִּשָּׁבַע, לוֹ; וַיִּמְכֹּר אֶת-בְּכֹרָתוֹ, לְיַעֲקֹב. וְיַעֲקֹב נָתַן לְעֵשָׂו, לֶחֶם וּנְזִיד עֲדָשִׁים, וַיֹּאכַל וַיֵּשְׁתְּ, וַיָּקָם וַיֵּלַךְ; וַיִּבֶז עֵשָׂו, אֶת-הַבְּכֹרָה.

העיסקה בין עשיו ליעקב הייתה ברורה.

היתה בקשה ברורה של יעקב מעשיו שימכור לו את הבכורה. היתה גם שבועה.

זה לא נעשה במסתרין.

.