רדיו זמן השלום- יניב מדר, אבישי כהן.

ניתן להקשיב לתוכנית כאן:

יניב מדר, אבישי כהן.

יניב מדר- קבלת עול מלכות שמים- שמע ישראל.

וְחָרָה אַפִּי בוֹ בַיּוֹם-הַהוּא וַעֲזַבְתִּים וְהִסְתַּרְתִּי פָנַי מֵהֶם, וְהָיָה לֶאֱכֹל, וּמְצָאֻהוּ רָעוֹת רַבּוֹת, וְצָרוֹת; וְאָמַר, בַּיּוֹם הַהוּא, הֲלֹא עַל כִּי-אֵין אֱלֹהַי בְּקִרְבִּי, מְצָאוּנִי הָרָעוֹת הָאֵלֶּה. וְאָנֹכִי, הַסְתֵּר אַסְתִּיר פָּנַי בַּיּוֹם הַהוּא, עַל כָּל-הָרָעָה, אֲשֶׁר עָשָׂה:  כִּי פָנָה, אֶל-אֱלֹהִים אֲחֵרִים. וְעַתָּה, כִּתְבוּ לָכֶם אֶת-הַשִּׁירָה הַזֹּאת, וְלַמְּדָהּ אֶת-בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל, שִׂימָהּ בְּפִיהֶם:  לְמַעַן תִּהְיֶה-לִּי הַשִּׁירָה הַזֹּאת, לְעֵד–בִּבְנֵי יִשְׂרָאֵל.

jim morrison&the doors- awake.

יניב מדר, אבישי כהן.

גבר,זכר.

מוסיקה ושירה היא רוח.

בורא עולם כשאמר למשה שהוא יסתיר פניו, אמר שהמשוררים יאמרו את דברו.

כדי להסביר את ההבדל בין יניב מדר לאבישי כהן הקונטרה בסיסט אסביר זאת במשל.

המוסיקאים השחורים באמריקה המשילו את הג'אז לזיון, למעשה האהבה.

כדי להסביר את ההבדל בין יניב מדר לאבישי כהן (הקונטרבסיסט) אעשה זאת באמצעות משל מעשה האהבה.

אהבתי את שירתו וניגונו של אבישי כהן וככה קניתי עוד דיסק ועוד דיסק, ועוד הופעה ועוד הופעה. והגעתי "לגבהים" כמו שאומרים. ואז כשהרגשתי שהנה , אני מגיעה..טראח! הרגשתי שהוא עוצר וחוזר שוב לתחילתו של מעשה האהבה.

זה היה השלב שהפסקתי לבא לאבישי כהן הקונטרה בסיסט.

וברגע זה ממש בא יניב מדר, עם קול שירת יהוה , קול חודר..עמוק…

והגעתי.כן..

הגעתי.

יניב מדר- גבר.

אבישי כהן (הקונטרבסיסט)- זכר. ואתם יודעים, אישה שלא מגיעה לאביונה ממעשה האהבה, סובלת מכאבי ראש. לכן היא מסרבת לעשות את מעשה האהבה עם זכר שאינו יכול להביא אותה לאביונה. כדי להסביר את הפעולה הזאת שגורמת לעמים לא להגיע, אסביר זאת במשל מה שקוראים לו בעולם המוסיקה- סבנטיז ואייטיז.

בסבנטיז המערב התחיל להגיע..ואז טראח! באו האייטיז עם המוסיקה ועיצוב האופנה הנשלט ע"י שוכבי משכב זכר.. אתם יודעים.. ג'ורג' מייקל..ההם שו אסמם, calture club.. (את הויזה cal עם ציור הדולפין קיבלתי מ- מחנות המלבושים- h ו o .באותה שנה ש"הציבו" את את אבן המרות של שמך בדרכי בשליחות חובר החברים המחוכם. אנחנו יודעים איפה משלמים לך את שכרך.)

שיהיה יום טוב,

מרדיו זמן השלום.